12 Kasım 2011

Umumi

Umumi tuvalete girip işemek gibi bir hobisi olan var mı bilmiyorum. Fakat genel anlamda umumi tuvalete girmeyip mesane patlatacak kadar çişini tutanları biliyorum. Düz mantık genellersek umumi tuvalete girmeyi sevmeyiz.
Otobüs molalarında, kafelerde orda burda tuvalete girme ihtiyacımız tavan yaptığında da bazı pozlara bürünürüz.


Eril organizmaların tuvalette nasıl göründüğünü bilemiyorum fakat hanım gızlar bu konuda pek standart.
Kimi görsem aynı pozlar aynı havalar böyle ben çok titizim öyle her yere dokunamam edaları, böyle tuvaleti bi küçümseme arada bir cıklamaya varan tepkiler falan.


Bir de öyle bir şey ki tuvaletle beraber seni de küçümsüyor. Melibaaa sen de aynı tuvalettesin hu hu?


Sen de o tuvaletin bir parçası ve de pisliklerin anası kıvamındasın o noktada onun için. Bir de poposunu temizlediğini kanıtlamak için elinde peçete tutan bir versiyonu var bu grubun. Tamam ben de yanımda götürüyorum ama cümle aleme bakın ben birazdan popomu bu peçeteyle silicem ve de çok temiz bir insanım, aynı zamanda asla pırt yapmam gibi bi tribe girmiyorum. 


Bu kişiler içerisinde klozet kenarlarına işeyen grubu bularak en yakın karakola umumi düzeni bozmaktan şikayet etme planlarım da devam etmekte. Asri tuvaleti tercih etmemin sebebi bana göre daha hijyenik olması. Yere çarpan çiş taneciklerinin tekrar üstüme sıçramasını tercih etmiyorum. Ya da açık bırakılmış suyun doldurup taşırdığı maşrapadan püsküren sulara maruz kalmak hiç de hoş bir şey değil. Fakat onda da klozete havadan püskürtme yoluyla işeyen kadınlar var. Bu pozisyon bir çoklarımız tarafından tercih edilmekte fakat o elinde çarşaf gibi salladığın peçete oraya da koyulabiliyo eğer kuruysa. Ama sen oraya s.çarsan ben nerede s.çıcam allasen?


İğrenç bir konu olduğunun farkındayım. Ama bunlar hayatın gerçekleri, incir çekirdekleri.


Tuvaletten çıkanların el yıkama merasimi, aynadan bakışma biçimleri, çantasını lavabo kenarına koyanlara atılan bakışlar işin tuzu biberidir. O çanta oraya koyulur mu hiç, zinhar haşa! 


El yıkama faslına gelirsek, ellerini bir daha asla yıkamayacaklarmış gibi yıkayanlar, normal derecede yıkayanlar, ıslatanlar ve de çekip gidenler grupları vardır. 


İlk grup diğerlerini iğrençlikleri üzerine bakışlarıyla ezer. Aynadan pis karı bakışları atarlar. Kendileri aynı zamanda hijyenik buldukları alaturka tuvaletten çıkarken paçalarını sıvadıklarından, o tuvaletten bakir bir şekilde ayrılırlar. 


İkinci grup normaldir işte. Bakınan, sıra bekleyen, işini halletmenin mutluluğunu yaşayan tiplerdir.


Üçüncü grup gelgitlidir. Acelesi vardır ama içi rahat etmez, Toplum baskısından elini yıkar falan filan. 


Son grup cık cıklanan, hor görülen, kapıyı açtığında arkasından kapı kapanmadan koşulup (aşırı kirli kapı tokmağını tutmayız di mi) temassız bir şekilde tuvaletten mutlu ayrılınmasına olanak tanıyan gruptur. Onlar bu durumu 'cool' bir tavır olarak sergiler ya da senin tuttuğun o musluğun benim bilmem neremden temiz mi ki gibi  çeşitli düşünceler içerisinde olan gruptur. 


Bana sorarsan musluğu senden önce açık bırakmış, tuvalet terbiyesinden yoksun, 'güya' aşırı titizlerin doluşup kendilerini saçma hareketlerle pazarlayan insanların açığa çıktığı bir ortamdır umumi tuvalet. Oysa tek ihtiyacın olan biraz adap bebeğim...


Bu arada kurutma işlemi umarım yeni geliştirilen kağıt sistemidir zira ellerimi hava üfleyen o aptal makinenin altına tutmaktan hiç hoşlanmam. 


Aslında daha yazardım kurutma işlemini falan da uzatmanın anlamı yok. Sıkıldım.


Ayrıca evde bile çişini tutan biri için fazlasıyla ayrıntılı bir yazı oldu. 


Siz siz olun poponuzu kuru tutun. Pişik olmayın. 


Sevgiler.

9 yorum:

Bolat dedi ki...

Çok farklı bir konu olmuş :) bravo!

eLmyra dedi ki...

o hava üfleyen şeylerden ben de hiç hoşlanmıyorum. koy oraya adam gibi kağıt havluyu, miss :)

matias dedi ki...

tuvaletten bu kadar malzeme cıkarmak
her cisi gelenin yapacagı bisey degil
harika:)

Pinky Freud dedi ki...

Eski okulumda tüm tuvaletler alaturkaydı ve gerçekten onları kullanmaktan nefret ediyordum her yerime çiş damlaları sıçramış gibi geliyordu :/ Şimdiki okulumdaysa hepsi alafranga ve çeşmelerden sıcak su akıyoor! Bir de çeşmeler fotoselli.. Yaşasın umumi okul wcmiz!

bossa nova dedi ki...

Bolat; teşekkürler:)

eLmyra; dostum aynı kafadanız, ayrıca o zımbırtılar hep bakteri yuvası...

matias; sadece izliyorum:D

Pinky Freud; vakıf üniversitesi pek bi havalıymış ya hu:D Ben görmedim öyle şeyler benimkiler hep sabunu bitmiş, pis maşrapalı okullardı:D

Pinky Freud dedi ki...

Okulun tek güzel yanı tuvaletleri zaten.d

bossa nova dedi ki...

^^ vardır vardır da sona doğru anlaşılır nedense o güzel yanlar :D

The Oz dedi ki...

''ıslatanlar ve de çekip gidenler grupları vardır.'' şu cümleden sonra
artık dünya çok farklı bir yer zira ben bunu sadece erkekler yapar diye biliyordum ama şu var birgün gazete bir şey çıkartırsam köşe kapıcam sana 8)

bossa nova dedi ki...

The Oz; fena halde artiz oldum ben sanırım şuanda ^^