29 Eylül 2011

Kocaman çantanda beni de taşı bebeyim!


 
Genelde Louis Vuitton çakması büyük kocaman ama kocaman çanta taşıyan kızlar o çantaya ne koyuyorlar çok merak ediyorum. Benim gibi sizin de belki bunu merak edeceğinizi düşünerek sizin için de bir araştırma yaptım ve o kocaman çantada neler olabileceğine dair fikirlerimi sıraladım.Cüzdan, cep telefonu gibi herkesin taşıdığı zımbırıklar olabilir diye düşünmedim elbette taaaam mıııığ... Ama bunları düşündüm;

1- Her kadının çantasında olması 'elzem' kabul edilen şeyler elbette. Bunları kağıt ve kolanyalı mendil, dudak kremi, el kremi, ped, ayna olarak ele alabiliriz.

2- Parfüm. Kimi hanımlarımız tuvalete girip orayı kendi ağır baharatlı iğrenç kokularına bürümeyi marifet saydıklarından yanlarından ayırmazlar parfümlerini. Hatta "baaaağğğğk bu iğrenç kokulu toağğğleti mis gibi kokuttum" edasıyla sarı uzun saçlarını savurarak çantalarını karıştırırlar. O çantada kaybolurlar beeyle saçlar lavabonun kenarlarını süpürür farkına varmazlar. Kimileri de zaman zaman hafif kokusunu tazelemek isteyebilir o zaman kabulümsün böğrüme basdım seni ceycey.

3- Black swan filminden de tecrübe ettik kiii neymiş gece kulübe gidip de efenime söyleyim bi bebe düşürürsek diye çantamızda dekolteli, dantelli bol transparanlı bir badi taşıyacakmışız. Olabilir yani. Çanta karadelik bebeyim, içine badi de sığar kazak da.

4- Bence içinde bir çift babet olabilir. Eğer topukluyla yürüme yeteneğine sahip bir hanım kız değilse elbette on beş dakika sonra ayaklarını vuracak, bacaklarını ağrıtacak olan topuklu ayakkabıların stepnesi görevinde ama gönüllerin kraliçesi babete dönüş yapacaktır. Bunun için hoooop çantaya.
5- Makyaj çantası olmalı. olmadan olmaz ki ama canım benim di mi ama yaaaaağğğniiii.

6- 1,5 litrelik su şişesi. Çok su tüketen bi şahıstır belki ve günde ne kadar su içtiğini takip ediyodur di mi ama.

7- test kitabı: artık her dönem her yaş aralığı ve her dakika sınava tabi olduğundan otobüste metroda test falan çözmek istiyordur. Ya da elinde taşımak istemiyordur falan. Ama bence en güzeli keşke beyle bi zorunluluk olmasa.
8- stres topu: günlük hayatın stresinden bunalan bünyeler ellerine aldıkları topları çevirerek rahatlıyor? mümkün müü bebek?
9- kedi-köpek maması: hayvansever çokça muhteşem bi kişilik olduğundan sokakta kenarlara mama bırakıyordur.

10- Postiş-çıtçıt-maşa-düzleştirici: saçlarını her an ortama göre ayarlamak adına yanında çıt çıt efendime söyleyim maşa gibi saç maç yapıcı alet edevat taşıyor olabilir. Bence bunları kullanabilmesi için aynı zamanda üçlü priz de taşıyor olabilir. Mümkündür bence zira çanta bir bavul emsalidir.

11- 3 farklı pijama takımı: birincisi erkek arkadaşımda kalırsam diye pahada ağır kumaşta az çeken cinsten mümkünse ipek SATEN, eğer anneannesiyle kalan arkadaşıma gidersem diye PAZEN, arkadaşlarıyla kalan arkadaşıma gidersem diye PAMUKLU olmak üzere şefin özel sosuyla.

12- Makyaj temizleme ürünleri.

13- Ders notları. (tabiki fotokopi olarak)

14- Roman. Yolda molda okumalık cinsten.

15- Fotoğraf makinesi: şipşak her anı hatırlat!

16- Burada belki daha normal belki daha uç olarak fantezi ürünlerinden tırnak makası, iplik,sabun , biber gazı, hijyen jele dek uzanan geniş yelpazeden bahsedebiliriz. Kimi hanımlar kıldan tüyden korktuklarından her daim yanlarında cımbız taşırken kimi hanımlar hijyen adına çalışabilir. Kimisi hepsini barındırır. İş bu sebeple hem çok gerek hem çok lüzumsuz şeyleri içinde barındırabilir.


Ben kışın çantamda bir çift çorap bulundururum mesela. Bu birçok kişiye manasız gelebilir fakat botun içinde zamanla terleyen ayak üşür üşür üşür buz gibi olur. Bu durumda çorap değişikliği yaparsan ayak yeniden ısınır.